O nás

CASA LEON je náš rodinný projekt, v názve sa spája slovo „CASA“ (dom, prípadne firma) so slovom „LEON“ (lev a zároveň naše priezvisko). Jeho cieľom je podpora kontaktov a vzájomné spoznávanie kultúr, tradícií a výrobkov medzi Slovenskom a Latinskou Amerikou.  Predovšetkým však Kolumbiou, z ktorej jeden člen našej firmy pochádza, druhý v nej prežil niekoľko rokov a ďalší v nej pôsobia v súčasnosti.

Radi by sme ju  trochu priblížili aj vám, veď patrí k najkrajším a najrýchlejšie sa rozvíjajúcim krajinám Južnej Ameriky. Má nádhernú prírodu s neuveriteľným množstvom scenérií  – atlantické, karibské a tichomorské pobrežie, mohutné Andy, tajomnú Amazóniu. V  mestách sa snúbi bohaté dedičstvo indiánskych kultúr z predkolumbovského obdobia, ako aj koloniálnych čias, s modernou architektúrou.

 

Casa Leon sa už viac ako 3 roky úspešne  venuje dovozu exotických plodov z Kolumbie v podobe netradičných a na Slovensku málo známych druhov plodín a ovocia na prípravu nápojov a jedál s originálnou tropickou chuťou.

Najmä 100 % dužiny z exotického ovocia sa tešia čoraz väčšej obľube. A prečo sme sa rozhodli práve pre ne? Z Kolumbie veľmi dobre poznáme úžasnú chuť zrelého tropického ovocia. Keď sme si ho však chceli kúpiť na Slovensku, obvykle sme bývali sklamaní. Niektoré druhy sú dodnes neznáme a nikde ich nedostať. Ovocie bývalo občas nedozreté, či prezreté a chuťovo menej výrazné. Exotické džúsy boli príliš sladké a mali nízky obsah ovocia avizovaného na obale. Hľadali sme spôsob, ako si aj na Slovensku vychutnať celú škálu chutí tropického ovocia a predovšetkým ponúknuť ju aj našim klientom.

Ovocné dužiny v podobe hlbokozmrazených drení sa ukázali byť zásahom do čierneho. Príprava nápojov, dezertov a zmrzlín z nich je mimoriadne jednoduchá, môžete  si ich objednať priamo domov  v našom e-shope.